PROGRAMAVIMAS SU BBC micro:bit

Blokelių tipai: „Variables“ – kintamieji ir „Math“ – matematinės funkcijos. 5 tema.

Pamokos anotacija (tikslas). Pamoka, skirta išmokti naudotis blokų tipų „Variables“ – kintamieji, duomenų saugojimo blokeliai ir „Math“ – matematinės funkcijos – pagrindinėmis savybėmis. Naudodamiesi blokų redaktoriumi, nurodytomis blokų „Variables“ ir „Math“ savybėmis, remdamiesi įgytomis žiniomis, turimomis kompetencijomis bei patirtimi naudojant kitus blokelius, mokiniai sukurs programą „Skaičiuotuvas“, atliekančią pagrindinius matematinius veiksmus: sudėtį, atimtį, daugybą ir dalybą.

Rekomenduojami metodai. Diskusija, naujos temos pristatymas ir žinių įtvirtinimas, minčių ežys, individualus darbas.

Kompetencijos. Komunikavimo, asmeninė, pažinimo, kūrybiškumo, mokėjimo mokytis, dalykinės.

Sėkmės kriterijus (pasiekimai, pažanga). Atlikta užduotis – sukurta programa „Skaičiuotuvas“, panaudojant blokelius „on button A (B, A+B) pressed“ bei matematines savybes, atlikti pagrindiniai matematiniai veiksmai: sudėtis, atimtis, daugyba ir dalyba, aptarti gauti rezultatai. Programa įrašyta į mikrokompiuterį „BBC micro:bit“ ir matoma jo ekrane.

Kūrybinė užduotis. Pasinaudodami įgyta patirtimi, pasitelkę matematines žinias apie kintamuosius bei kitus matematinius įgūdžius, panaudoję pagrindines blokų tipų „Variables“ ir „Math“ savybes, sukurkite programą – „Skaičiuotuvas“. Įrašykite programą į „BBC micro:bit“ ir įsitikinkite, kad jo ekrane matote atliekamus veiksmus ir rezultatą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl jų naudojimo. Daugiau informacijos

Mes nuolat tobuliname interneto svetainę ir siekiame, kad naudotis mūsų svetaine www.ikt.lt būtų kuo paprasčiau ir patogiau. Tam turime žinoti, kokia informacija labiausiai domina mūsų svetainės lankytojus, iš kurių miestų mūsų svetainė lankoma, kiek dažnai lankytojai prisijungia, kokią naršyklę naudoja, kokiu svetainės turiniu domisi, kokiuose įrenginiuose svetainė skaitoma ir panašiai. Šią informaciją renkame naudodami Google Analytics įrankius, kurie leidžia fiksuoti ir analizuoti kaip svetainės lankytojai naudojasi svetaine. Jeigu pageidaujate, kad Google Analytics įrankiai nefiksuotų informacijos apie jūsų naršymą internete, galite panaudoti „Google Analytics“ atsisakymo naršyklės papildinį: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout.

Uždaryti